jest obecnie pusty...
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Promocje
  • Nowości
  • O nas
  • Regulamin
  • Zasady sprzedaży
  • Kontakt

 

 

 

 

 

Instrukcja napełniania kartridża kolorowego typu:

CANON: CL-38, CL-41, CL-51, CL-511, CL-513, CL-541

Uwaga: do napełnienia nadają się kartridże nie uszkodzone i nie zaschnięte. Najlepiej  uzupełniać tusz, gdy pojawią się pierwsze objawy jego braku - dlatego warto mieć wtedy zestaw pod ręką. Należy bezwzględnie stosować tusz przeznaczony do danego typu kartridża. Napełnienie należy przeprowadzić nad stołem pokrytym starą gazetą lub ceratą.

UWAGA ! Program sterujący poziomem atramentu bardzo często przekłamuje. Kartridż należy napełniać w momencie gdy przestanie drukować.

Przy pomocy noża zdejmujemy etykietę z oznaczeniem kartridża                                                             

Zakładamy igły na strzykawki z tuszem i wkręcamy w otwór kartridża. Igła wbija się w gąbkę, która wypełnia wnętrze kartridża. Powoli wstrzykujemy tusz. Pomagamy sobie tłoczkiem.

UWAGA! Nie wolno pomylić kolorów (rozmieszczenie na rysunku poniżej)

Jednorazowo napełniamy po 5 ml każdego koloru do kartridży numer 41, 51,
natomiast po 3 ml do 
kartridży 38, 511, 513, 541 w kolejności: Cyan, Magenta, Yellow.
 

Ponieważ kolory nie zużywają się równomiernie można napełnić tylko ten kolor którego brakuje (najczęściej jest to żółty)
Podczas napełniania z dysz kartridża może wydobyć się kilka kropel atramentu. Aby tego uniknąć należy powiększyć otwory napełnieniowe przy użyciu igły lub szpikulca.

 

                           

 

Wyciągamy strzykawkę z igłą z kartridża. Igłę należy zabezpieczyć w plastikowej osłonie. Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka. Przyłożenie ręcznika papierowego bądź chusteczki do dysz drukujących powoduje odbicie trzech wyraźnych pasków (kartridż dobrze podaje tusz). Gdy tak nie jest (kartridż częściowo przyschnięty lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz) należy szczelnie objąć ustami część w którą wlaliśmy tusz i dość mocno dmuchnąć- zmuszamy tusz do wypłynięcia przez dysze (kilka kropelek).

Instalujemy etykietę z powrotem na kartridżu.

Następnie napełniony kartridż (jeśli jest taka potrzeba) oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz. 

UWAGA! Program drukarki pomimo napełnienia będzie wskazywał zerowy poziom atramentu. Nie należy się tym martwić bo mimo to drukarka będzie pracować prawidłowo.

Gdy jakość wydruków jest niezadowalająca należy zastosować płyn do udrażniania głowic.

DRUKUJ TANIO !!!                                             www.olinex.pl

 

 

 

 

 

 

Ładowanie...
facebook

Polityka prywatności i Cookies. Dane osobowe w Sklepie Internetowym przetwarzane są przez Administratora zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - zwane dalej „RODO”Polityka prywatności

Zamknij